Wytyczne wysyłania przesyłek przez Euro-Pack

Paczka dobrze zapakowana to noc spokojnie przespana!

Drogi kliencie!

 

W trosce o Twoją przesyłkę i spokój ducha, prosimy o dokładne zapoznanie oraz zastosowanie się do naszych wytycznych dotyczących pakowania i wysyłania przesyłek przez nasz serwis. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych problemów związanych z uszkodzeniem zawartości, nieprzyjemnych sytuacji i ułatwi proces roszczenia reklamacji, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie przesyłki dotarły na czas w takim samym stanie w jakim zostały nadane, ale bez współpracy z Waszej strony jest to bardzo utrudnione lub czasem wręcz niemożliwe. Jednym z najważniejszych zadań opakowań kartonowych jest odpowiednia ochrona przechowywanych lub przewożonych w nich produktów.

Jeśli towar jest należycie zabezpieczony, ryzyko powstawania uszkodzeń mechanicznych, czy też szkodliwego działania temperatury, zmniejsza się. Nie przyjmujemy reklamacji opakowań. Czego absolutnie NIE WOLNO PRZESYŁAĆ

CAŁKOWITY ZAKAZ PRZESYŁANIA WYROBÓW ALKOHOLOWYCH, TYTONIOWYCH LUB INNYCH UŻYWEK

I SUBSTANCJI NIEDOZWOLONYCH NP. KAWA

 NIEPRZESTRZEGANIE REGULAMINU I PRZESŁANIE ZABRONIONYCH TOWARÓW  BĘDZIE SKUTKOWAĆ NAŁOŻENIEM NA NADAWCĘ I ODBIORCĘ KARY W WYSOKOŚCI MINIMUM 10 000 ZŁ ORAZ ZOSTANIE ON POCIĄGNIĘTY DO ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ ZA PRÓBĘ NIEUDOLNEGO USIŁOWANIA PRZEMYTU

  

NIE PONOSIMY ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA PRZEWOŻONE W PACZKACH PRODUKTY KRUCHE TYPU SZKŁO (SŁOIKI, LUSTRA, PORCELANA itp.) 

ORAZ ORGANICZNE  (ŻYWNOŚĆ - prosimy nie przesyłać produktów odzwierzęcych chyba że posiadają Państwo certyfikat z sanepidu; PŁYNY, ROŚLINY itp.)

Deklarowana wartość i zawartość (szczegółowa) przesyłki MUSI ZGADZAĆ SIĘ ze stanem rzeczywistym przesyłki - jest podstawą do jakichkolwiek roszczeń. 

Przedmioty znacznej wartości prosimy zgłaszać wcześniej, muszą one być pakowane w obecności kuriera przy odbiorze przesyłki. Prosimy zachować paragon/fakturę. W wypadku braku paragonu/faktury potrzebny będzie inny dowód zakupu np. potwierdzenie płatności. 

Zawierając umowę na świadczenie usługi poprzez formularz zgłoszeniowy, email, SMS lub telefonicznie wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych. 

Paczki i torby - Standard

Suma obwodu podstawy i wysokości opakowania nie może przekroczyć 270 cm


Obliczane według wzoru: 2xH + 2xW + L = max. 270 cm 
gdzie: H- wysokość; W - szerokość; L - długość, najdłuższy bok  

Waga paczki max 30kg

Maksymalna długość boku 190 cm

Przesyłki kartonowe musza być zapakowane w kwadratowy lub prostokątny karton. Bryła paczki musi mieć proste krawędzie i nie może mieć "luźnych" elementów. Karton musi być wypełniony, bez pustych przestrzeni wewnątrz, ponieważ w transporcie kartony są ustawiane jeden na drugim.

Torby podróżne powinny być w kartonie a zamki w miarę możliwości należy zapiąć opaskami plastykowymi. W przypadku nadania torby podróżnej należy się liczyć, że niektóre elementy (np. plastikowe tj. rączki czy kółka) mogą ulec uszkodzeniu podczas transportu - jeśli walizki/torby nie są w kartonie nie odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia.Przesyłki niestandardowe

Towary większe i/lub cięższe niż przekaz standardowy (powyżej 30kg) powinny być zapakowane w karton o płaskich powierzchniach bez wystających elementów. Jeśli nie ma możliwości spakowania w karton, w takim wypadku trzeba dołożyć wszelkich starań aby jak najlepiej zabezpieczyć towar, przede wszystkim na rogach

i krawędziach nadawanego towaru.

Rowery najlepiej spakować w oryginalny karton, dobrze wypchać puste przestrzennie i dobrze zabezpieczyć streczem lub taśmą. Jeśli nie ma możliwości zapakowania w karton, jest możliwość zafoliowania całego roweru bez wystających elementów. (kierownica wzdłuż osi roweru, siodełko maksymalnie opuszczone, odkręcone pedały)

Telewizory/Monitory/sprzęt elektroniczny muszą być spakowane w oryginalne kartony i porządnie zabezpieczone folią oraz taśmą. 

Nie testujemy sprzętów i nie ponosimy odpowiedzialności za ich funkcjonowanie.

Wysyłka wyłącznie na odpowiedzialność nadawcy nie ponosimy odpowiedzialności za sprzęt zapakowany Palety

Przy wysyłce palet, najważniejsze jest by nic nie wystawało po za obręb kubatury określonej w cenniku oraz na zdjęciu po prawej stronie. Wysokość (180 cm) - jest też wliczona wysokość samej palety co trzeba uwzględnić przy zamawianiu wysyłki paletowej.

Jest możliwość by wysłać większe zamówienie (np. 8 paczek) jako paleta, ale łączny rozmiar musi być zbliżony kształtem do kubatury palety i nie może przekraczać sumarycznej objętości.

Przeprowadzki

Przeprowadzki są ograniczone wyłącznie dostępna ilością miejsca i maksymalną wagą załadunku.

Tu klient całkowicie odpowiada ze solidne spakowanie i załadowanie całego ładunku na naszego busa. Kierowca może pomóc, ale tylko z własnej woli. Należy się liczyć, że jeśli w momencie załadunku zostanie przekroczony rozmiar lub waga to automatycznie zostanie naliczona opłata następnego przedziału cenowego przy przeprowadzce tj. jeśli towaru będzie więcej niż 1/3 busa, to wtedy opłat wyniesie tyle co za 1/2 busa.

Wszystkie paczki/kartony/torby itp. MUSZĄ BYĆ PODPISANE

 

Euro-Pack  zastrzega sobie prawo, ale nie jest zobowiązany, do otwarcia i sprawdzenia, lub prześwietlenia promieniami rentgenowskimi, w każdej chwili, przesyłki w celu świadczenia usług

Paczka_edited.jpg
Paleta.jpg
Untitled_edited.jpg