Wytyczne wysyłania przesyłek przez Euro-Pack

Paczka dobrze zapakowana to noc spokojnie przespana!

Drogi kliencie!

 

W trosce o Twoją przesyłkę i spokój ducha, prosimy o dokładne zapoznanie oraz zastosowanie się do naszych wytycznych dotyczących pakowania i wysyłania przesyłek przez nasz serwis. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych problemów związanych z uszkodzeniem zawartości, nieprzyjemnych sytuacji i ułatwi proces roszczenia reklamacji, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie przekazy dotarły na czas w takim samy stanie w jakim zostały nadane, ale bez współpracy z Waszej strony jest to bardzo utrudnione lub czasem wręcz niemożliwe.Czego absolutnie nie wolno!

CAŁKOWITY ZAKAZ WKŁADANIA DO PACZEK PAPIEROSÓW, TYTONIU I WSZELKIEGO RODZAJU ALKOHOLU JAK RÓWNIEŻ WSZELKIEGO RODZAJU ODŻYWEK (WITAMIN DLA SPORTOWCÓW).

ZA NIEUSTOSUNKOWANIE SIĘ DO REGULAMINU I/LUB PRÓBY PRZESŁANIA ZABRONIONYCH TOWARÓW TAKICH JAK WYROBY TYTONIOWE I ALKOHOL GROZI KARA W WYSOKOŚCI 10 000 ZŁ.

NIE PONOSIMY ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA PRZEWOŻENIE W PACZKACH PRODUKTÓW SZKLANYCH ORAZ ORGANICZNYCH (TJ. ŻYWNOŚĆ, PŁYNY, ROŚLINY, SŁOIKI, LUSTRA, PORCELANA, ITP.)

Paczki i torby - Standard

Przesyłki kartonowe musza być zapakowane w kwadratowy lub prostokątny karton i porządnie zabezpieczone streczem, taśmą klejącą lub mocnym workiem (np. na śmieci). Bryła paczki musi mieć proste krawędzie a w przypadku zafoliowana nie może mieć "luźnych" elementów. Karton musi być wypełniony, bez pustych przestrzeni wewnątrz, ponieważ w transporcie kartony są ustawiane jeden na drugim.

Torby podróżne muszą być w kartonie lub porządnie owinięte folią stretch a zamki w miarę możliwości należy zapiąć opaskami plastykowymi. W przypadku nadania torby podróżnej należy się liczyć, że niektóre elementy (np. plastikowe tj. rączki czy kółka) mogą ulec uszkodzeniu podczas transportu.Przesyłki niestandardowe

Towary większe i/lub cięższe niż przekaz standardowy powinny być zapakowane w karton o płaskich powierzchniach bez wystających elementów. Jeśli nie ma możliwości spakowania w karton, w takim wypadku trzeba dołożyć wszelkich starań aby jak najlepiej zabezpieczyć towar, przede wszystkim na rogach i krawędziach nadawanego towaru.

Rowery najlepiej spakować w oryginalny karton, dobrze wypchać puste przestrzennie i dobrze zabezpieczyć streczem lub taśmą. Jeśli nie ma możliwości zapakowania w karton, jest możliwość zafoliowania całego roweru bez wystających elementów. (kierownica wzdłuż osi roweru, siodełko maksymalnie opuszczone, odkręcone pedały)

Telewizory muszą być spakowane w oryginalne kartony i porządnie zabezpieczone folia oraz taśmą.Palety

Przy wysyłce palet, najważniejsze jest by nic nie wystawało po za obręb kubatury określonej w cenniku oraz na zdjęciu po prawej stronie. W wysokość (180 cm) jest też wliczona wysokość samej palety co trzeba uwzględnić przy zamawianiu wysyłki paletowej!

Jest możliwość by wysłać większe zamówienie (np. 8 paczek) jako paleta, ale łączny rozmiar musi być zbliżony kształtem do kubatury palety i nie może przekraczać sumarycznej objętości.

Przeprowadzki

Przeprowadzki są ograniczone wyłącznie dostępna ilością miejsca i maksymalną wagą załadunku. Tu klient całkowicie odpowiada ze solidne spakowanie i załadowanie całego ładunku na naszego busa. Kierowca może pomóc, ale tylko z własnej woli. Należy się liczyć, że jeśli w momencie załadunku zostanie przekroczony rozmiar lub waga to automatycznie zostanie naliczona opłata następnego przedziału cenowego przy przeprowadzce tj., jeśli towaru będzie więcej niż 1/3 busa, to wtedy opłat wyniesie tyle co za 1/2 busa.

 

 

Kontakt z nami

W razie pytań prośimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Godziny otwarcia biura to 9:00 - 17:00 od poniedzialku do piątku

​© 2020 Euro-Pack

  • Euro-Pack na Facebooku
Obszar operacyjny

Baza w polsce znajduje sie w Turku i obejmuje cały kraj a baza w UK znajduje się w Birmingham i obejmuje:

West Midlands

Worcestershire

 

Warwickshire

Leicestershire

Oxfordshire

Northamptonshire

Buckinghamsire

West London